Pályázó neve: Nagyvázsony Község Önkormányzata
Projekt címe: Nagyvázsony Község Önkormányzati Épületeinek Energetikai korszerűsítése
Szerződés száma: TOP – 3.2.1-16-VE1-2017-00009
Pályázati kiírás címe: TOP – 3.2.1-16 Önkormányzati Épületek Energetikai korszerűsítése
Támogatás összege: 33.034.390 Ft
Összköltség: 35.266.742 Ft
Biztosítéknyújtásra kötele: Igen
Pályázati támogatás intenzitása: 100 % os vissza nem térítendő támogatás
Pályázat forrása: Magyarország kormánya és az Európai Regionális Fejlesztési Alap pénzügyi kerete
Projekt kezdete: 2018. 04.01
Projekt befejezése: 2021.11.30.
Nagyvázsony Község Önkormányzati épületeinek energetikai korszerűsítése, a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg. A TOP-3.2.1-16-VE1-2017 pályázaton eredményesen szereplő önkormányzati pályázó, a projekt keretében két önkormányzati tulajdonban lévő, községi épületen valósított meg korszerű energetikai beruházást. A 30, 565 millió forintos, 100%-ban vissza nem térítendő támogatási lehetőséget a TOP társfinanszírozott keret biztosította. A Terület-, és Településfejlesztési Operatív Program egyértelmű stratégiai célja, hogy a települések hatékony beruházásokat valósíthassanak meg, melyek által az alacsony széndioxid kibocsátású adottságok kaphatnak hangsúlyt. Ezzel, ez az Operatív Program olyan globális erőfeszítésekhez csatlakozott, mely a városias környezet fenntarthatóságát, ezáltal az ottani életminőséget növeli, a széndioxid kibocsátást csökkenti, s a klímaváltozás területén előirányzott, s szükséges lépéseket támogatja.
A sikeres pályázat keretében, Nagyvázsony Önkormányzat közigazgatási területén belül, a Remény Antal rendezvényház, valamint a nagyvázsonyi Községháza újult meg, – energetikai korszerűsítés keretei között. A pályázati projektben, mindkét épület kapcsán a fűtési rendszerek korszerűsítése, az épületek villamos energia fogyasztásának csökkentése, s a jelenlegi rendszer kiváltása érdekében történő – hálózatra visszatápláló napelemes rendszer telepítése történt meg. Ezáltal is fenntarthatóbb, „zöldebb”, korszerűbb és takarékosabb megoldásokat kialakítva az Önkormányzat tulajdonában lévő épületeken.
A pályázati projekt keretében, mint kötelező pályázati beruházási elem, az épületek akadálymentesítése is megtörtént, mely az épületek elérhetőségét is még szélesebb körben tette lehetővé, esélyegyenlőségi szempontból is. A komplex épületegységeket érintő épületenergetikai beruházás, 2018. július 1 napján kezdődött meg, s végső – teljes körű befejezése 2020. április 30 napján történt meg. A sikeres projekt segítségével a klímaváltozás elleni globális lépések mentén, a település fenntarthatósági és környezetvédelmi irányvonalait is követve, a települési intézmények dolgozói is korszerű körülmények keretei között végezhetik mindennapi munkájukat. A korszerű épületek teljesen új környezetet, életminőséget és munkakörülményt biztosítanak nemcsak a munkavállalók, de a helyi lakosok, s az épületekbe látogatók, azt használók részére is. A beruházásnak köszönhetően, a projekt új munkahelyeket nem teremtett, de jelentős mértékben járult hozzá a fenntartható településfejlesztés és a környezettudatos községi élet körülményeihez, csakúgy a modern munkakörülmények, ezáltal a dolgozói, helyi lakosok életminőségének minőségi javulásához.
További információ kérhető:
Hegedűs Csaba sajtóreferens